Avancerat

Sortera

Vyer

Sökning: alla PPM-fonder som säljs aktivt till svenska småsparare, sorterat på: Standardavvikelse (3 år) (fallande) - 845 fonder

Markerade fonder (0)

Visa
 NamnStd.avvik
1 år
Std.avvik
3 år
 
Std.avvik
5 år
Std.avvik
10 år
KIID-
risk
Sharpe
10 år
10 år
snitt %
Annons
Snitt: 8,57 11,96 11,22 14,24 0,50 6,12
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > >> 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö  Alla
Amundi Fds CPR Global Gold Mines AU-C10,233,936,235,77-0,1-7,0
BGF World Gold A29,332,333,132,670,0-3,7
Allianz Global Metals and Mining A EUR12,130,626,928,47-0,1-5,3
UBS (Lux) ES Brazil (USD) P-acc21,530,428,428,370,0-1,8
C WorldWide Medical Small & Mid Cap 1A22,229,326,724,470,510,0
BGF World Mining A215,129,225,727,87-0,1-4,7
UBS (Lux) EF Biotech (USD) P-acc16,525,825,722,470,817,6
Pictet-Biotech R USD15,625,323,821,360,510,5
Pictet-Russian Equities R USD16,724,424,331,670,10,1
INVL Russia TOP2013,424,224,1-7--
Trigon Russia Top Picks Fund C18,624,126,3-7--
First State Global Resources A Acc GBP11,924,021,124,060,0-1,4
FIM Russia15,123,925,229,370,0-2,5
JPM Global Natural Resources D (acc) EUR11,723,421,926,16-0,1-5,5
Evli Ryssland B15,423,324,730,570,0-3,9
East Capital China Environmental A SEK15,423,220,5-6--
East Capital Ryssland14,623,124,729,670,1-1,6
ProxyPetroleum Energy SEK19,922,421,3-6--
Cicero China Index A15,422,4--6--
SEB Rysslandfond - Lux13,622,022,829,370,21,0

Aktiebörser

  Lokal USD SEK  
Stockholm (OMX AFGX)
0,1 -0,4 0,1 stängt
Frankfurt (DAX30)
0,2 0,0 0,4 stängt
London (FT-SE 100)
-0,1 0,1 0,7 stängt
Paris (CAC 40)
0,2 -0,1 0,5 stängt
Tokyo (TOPIX)
0,8 1,2 1,2 stängt
New York (S&P 500)
1,6 1,6 2,3 16:36
New York (NASDAQ 100)
2,0 2,0 2,7 stängt
Moskva (RTS)
0,8 0,8 1,2 18:51
Hong Kong (HANG SENG)
1,0 1,0 0,8 16:09
Bombay (BSE SENSITIVE)
1,0 1,3 1,6 stängt
Johannesburg (FTSE/JSE ALL-SHARE)
1,0 1,3 1,9 15:00