Avancerat

Sortera

Vyer

Sökning: alla PPM-fonder som säljs aktivt till svenska småsparare, sorterat på: Standardavvikelse (3 år) (fallande) - 841 fonder

Markerade fonder (0)

Visa
 NamnStd.avvik
1 år
Std.avvik
3 år
 
Std.avvik
5 år
Std.avvik
10 år
KIID-
risk
Sharpe
10 år
10 år
snitt %
Annons
Snitt: 9,26 12,44 11,46 14,77 0,34 4,57
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > >> 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö  Alla
Amundi Fds CPR Global Gold Mines AU-C41,440,037,236,270,0-4,6
BGF World Gold A239,235,633,933,270,10,3
UBS (Lux) ES Brazil (USD) P-acc33,531,627,6-7--
Allianz Global Metals and Mining A24,431,627,428,87-0,1-5,2
C WorldWide Medical Small & Mid Cap 1A24,430,626,424,170,48,5
Trigon Russia Top Picks Fund C10,030,225,9-7--
FIM Russia10,029,925,729,470,0-3,6
BGF World Mining A226,929,625,928,27-0,1-4,1
East Capital Ryssland11,729,025,329,870,0-2,6
Evli Ryssland B12,428,825,330,470,0-4,1
INVL Russia TOP2012,628,724,7-7--
Pictet-Russian Equities R USD13,328,524,4-7--
UBS (Lux) EF Biotech (USD) P-acc24,528,525,922,570,716,6
Pictet-Biotech R USD24,227,424,021,460,510,5
Swedbank Robur Rysslandsfond9,626,723,029,870,1-1,7
SEB Rysslandfond C11,226,723,329,770,1-0,3
Handelsbanken Rysslandsfond10,026,423,4-7--
Nordea Rysslandsfond11,525,922,528,870,1-1,4
Alfred Berg Ryssland11,624,922,028,370,1-0,4
Gustavia Ryssland9,824,921,829,77-0,1-5,5

Aktiebörser

  Lokal USD SEK  
Stockholm (OMX AFGX)
0,5 0,4 0,5 17:30
Frankfurt (DAX30)
-0,1 0,2 0,4 stängt
London (FT-SE 100)
-0,5 -0,1 0,0 stängt
Paris (CAC 40)
-0,1 0,0 0,3 stängt
Tokyo (TOPIX)
-0,3 -0,3 0,6 stängt
New York (S&P 500)
-0,2 -0,2 0,0 16:44
New York (NASDAQ 100)
0,2 0,2 0,4 stängt
Moskva (RTS)
0,7 0,7 0,9 18:50
Hong Kong (HANG SENG)
-0,4 -0,3 0,1 16:09
Bombay (BSE SENSITIVE)
-0,4 -0,6 -1,0 stängt
Johannesburg (FTSE/JSE ALL-SHARE)
0,3 -0,4 0,4 stängt