Avancerat

Sortera

Vyer

Sökning: alla PPM-fonder som säljs aktivt till svenska småsparare, sorterat på: Standardavvikelse (3 år) (fallande) - 836 fonder

Markerade fonder (0)

Visa
 NamnStd.avvik
1 år
Std.avvik
3 år
 
Std.avvik
5 år
Std.avvik
10 år
KIID-
risk
Sharpe
10 år
10 år
snitt %
Annons
Snitt: 9,13 12,42 11,30 14,64 0,39 4,52
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > >> 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö  Alla
Amundi Fds CPR Global Gold Mines AU-C18,436,036,735,870,0-6,5
BGF World Gold A2RF16,933,533,532,670,0-3,4
Allianz Global Metals and Mining A EUR14,630,726,928,47-0,2-7,3
C WorldWide Medical Small & Mid Cap 1A23,430,326,724,870,48,6
UBS (Lux) ES Brazil (USD) P-acc22,130,228,028,37-0,1-4,1
Trigon Russia Top Picks Fund C20,029,226,2-7--
BGF World Mining A216,328,925,527,87-0,2-6,8
INVL Russia TOP2016,627,924,2-7--
FIM Russia17,127,825,229,570,0-3,4
Evli Ryssland B17,627,324,730,670,0-4,7
Pictet-Russian Equities R USD19,327,224,2-7--
East Capital Ryssland17,227,024,629,970,0-3,1
UBS (Lux) EF Biotech (USD) P-acc20,027,025,922,570,716,4
Pictet-Biotech R USD19,126,424,021,460,59,1
SEB Rysslandfond C16,025,322,829,770,1-0,7
Swedbank Robur Rysslandsfond15,925,122,729,870,0-2,5
Handelsbanken Rysslandsfond15,524,922,7-7--3,0
Nordea Rysslandsfond16,524,021,928,670,0-2,4
First State Global Resources A Acc GBP10,823,720,924,16-0,1-2,8
Gustavia Ryssland15,823,721,429,87-0,1-6,1

Aktiebörser

  Lokal USD SEK  
Stockholm (OMX AFGX)
-0,3 0,7 -0,3 stängt
Frankfurt (DAX30)
-0,1 0,5 -0,5 stängt
London (FT-SE 100)
0,0 0,0 -1,0 stängt
Paris (CAC 40)
0,5 1,0 0,1 stängt
Tokyo (TOPIX)
0,3 0,6 0,0 stängt
New York (S&P 500)
-0,1 -0,1 -1,2 16:39
New York (NASDAQ 100)
0,1 0,1 -1,0 stängt
Moskva (RTS)
0,0 0,0 -1,0 18:50
Hong Kong (HANG SENG)
-1,0 -1,0 -2,0 stängt
Bombay (BSE SENSITIVE)
0,1 0,5 -0,7 stängt
Johannesburg (FTSE/JSE ALL-SHARE)
-0,8 -1,2 -2,2 15:00

Mest klickade fonder

Baserat på de 7 senaste dygnen.

Senast uppdaterad: 23 nov 19:12