Avancerat

Sortera

Vyer

Sökning: alla PPM-fonder som säljs aktivt till svenska småsparare, sorterat på: Standardavvikelse (3 år) (fallande) - 835 fonder

Markerade fonder (0)

Visa
 NamnStd.avvik
1 år
Std.avvik
3 år
 
Std.avvik
5 år
Std.avvik
10 år
KIID-
risk
Sharpe
10 år
10 år
snitt %
Annons
Snitt: 8,47 12,33 11,24 14,70 0,34 4,10
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > >> 
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö  Alla
Amundi Fds CPR Global Gold Mines AU-C19,138,937,136,270,0-3,9
BGF World Gold A2RF18,535,234,133,370,1-0,5
UBS (Lux) ES Brazil (USD) P-acc28,531,527,828,570,0-3,0
Allianz Global Metals and Mining A EUR15,231,527,228,67-0,1-6,6
C WorldWide Medical Small & Mid Cap 1A26,430,827,124,770,48,4
BGF World Mining A217,129,625,828,27-0,1-5,3
Trigon Russia Top Picks Fund C20,729,426,1-7--
INVL Russia TOP2016,828,024,1-7--
FIM Russia16,527,825,229,570,0-3,6
UBS (Lux) EF Biotech (USD) P-acc21,427,526,222,570,716,6
Evli Ryssland B18,027,424,730,570,0-4,9
Pictet-Russian Equities R USD19,927,224,1-7--
East Capital Ryssland17,527,224,629,970,0-3,3
Pictet-Biotech R USD19,726,924,221,360,59,7
SEB Rysslandfond C16,425,422,729,770,1-0,5
Swedbank Robur Rysslandsfond15,725,122,629,870,0-2,4
Handelsbanken Rysslandsfond16,224,922,7-7--
JPM Global Natural Resources D (acc) EUR13,424,422,126,77-0,2-6,5
First State Global Resources A Acc GBP12,524,221,224,660,0-1,4
Nordea Rysslandsfond16,723,921,928,670,0-1,9

Aktiebörser

  Lokal USD SEK  
Stockholm (OMX AFGX)
0,3 0,4 0,3 stängt
Frankfurt (DAX30)
-0,1 0,1 -0,1 stängt
London (FT-SE 100)
0,6 0,3 0,1 stängt
Paris (CAC 40)
0,3 0,4 0,3 stängt
Tokyo (TOPIX)
-0,3 0,1 -0,7 stängt
New York (S&P 500)
0,1 0,1 0,1 16:41
New York (NASDAQ 100)
0,0 0,0 0,0 stängt
Moskva (RTS)
0,3 0,3 0,1 18:50
Hong Kong (HANG SENG)
-0,8 -0,8 -1,4 16:09
Bombay (BSE SENSITIVE)
-1,4 -1,4 -1,7 stängt
Johannesburg (FTSE/JSE ALL-SHARE)
-0,1 0,3 0,1 stängt